Bryła budynku nawiązuje do istniejącej zabudowy znajdującej się w otoczeniu działki, tj. do domu “kostki”, czyli typowej formy dla domów jednorodzinnych powstających w latach 60. i 70. XX wieku w Polsce. Taka zabudowa charakteryzuje się położeniem centralnie na działce, bryłą na planie zbliżonym do kwadratu, płaskim lub wielospadowym dachem z charakterystycznym krótkim okapem, balkonami często wpisanymi w bryłę budynku i minimalistycznym detalem.
Budynek miał wpisywać się w otoczenie tworząc spójny dialog z istniejącą zabudową, być tani i prosty w wykonaniu, bez tak zwanych "fajerwerków" i nonszalancji.
W piwnicy budynku zlokalizowane są pomieszczenia pełniące funkcje gospodarcze i pomocnicze. Na tym poziomie znajduje się obszerny garaż, pomieszczenie gospodarcze przeznaczone do składowania urządzeń i rzeczy służących do pielęgnacji ogrodu oraz sprzęt do uprawiania sportu dla całej rodziny, wygodna pralnia oraz spiżarnia.
Na paterze znajduje się część mieszkalna i część biurowa. Obie części posiadają odrębne wejścia z tarasu wejściowego. Część mieszkalna została podzielona na dwie strefy, strefę dzienną i strefę nocną za pomocą klatki schodowej. Klatka schodowa umieszczona jest centralnie w bryle budynku, w przestrzeni o ograniczonym oświetleniu światłem słonecznym, dzięki czemu pomieszczenia mieszkalne mogły być ułożone w miejscach dobrze nasłonecznionych. Schody prowadzące na poddasze posiadają naturalne oświetlenie zapewnione przez światło padające z okien w połaci dachowej. Część dzienna posiada kuchnię połączoną z jadalnią, z której jest bezpośrednie wyjście na zadaszony taras od strony południowo-zachodniej. W okresie letnim zadaszony taras pełni funkcję jadalni na świeżym powietrzu. Zadaszenie chroni przed deszczem oraz stanowi ochronę przed słońcem, w czym również pomaga pozostawiona zieleń znajdująca się na działce jeszcze przed budową domu. Salon znajduje się bezpośrednio przy jadalni, jednak jest celowo nieznacznie odizolowany, w celu wydzielenia strefy np. do oglądania filmów lub zabaw, która nie będzie zakłócać funkcjonowania w części jadalnianej. Do salonu zaprojektowane jest bezpośrednie dojście od wejścia, w celu przejścia obok kuchni i jadalni, bez wchodzenia do tej strefy.
Poddasze budynku przeznaczone jest na sypialnie, pokój do pracy i przestrzeń wspólną do relaksu i zabaw zlokalizowaną przy klatce schodowej oraz łazienkę.
powierzchnia użytkowa: 237 m2
powierzchnia całkowita: 410 m2
inwestor: prywatny
lokalizacja: Łańcut
projekt: 2011
realizacja: 2014
projekt architektury i wnętrz: Bartłomiej Piotrowski, Joanna Pera